POMOCNICY  MATKI  KOŚCIOŁA


INFORMACJE 
 POMOCNICY MATKI KOŚCIOŁA WARSZAWA - CHOSZCZÓWKA.


Słowo o. Krzysztofa Wendlika  kierownika 309 WPP :  6 sierpnia 2020 r. z Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia, jeśli Pan Bóg pozwoli, wyruszymy na pielgrzymi szlak po raz 309. Towarzyszyć nam będą słowa Prymasa Tysiąclecia „Ten zwycięża, kto miłuje”. Nie będzie to jednak pielgrzymka taka jak zwykle. Z uwagi na wciąż niepewny stan sanitarny oraz fakt, iż pielgrzymki nie organizuje się w przeciągu kilku tygodni lecz potrzeba na to kilku miesięcy, nie możemy dopuścić do organizacyjnego chaosu oraz do tzw. selekcji wśród pielgrzymów: kto pójdzie, a kto nie pójdzie, dlatego też Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę będzie reprezentowana przez grupę około 50 osób. Decyzja ta jest podyktowana troską o zdrowie pielgrzymów, przyjmujących nas gospodarzy oraz służb zaangażowanych w bezpieczny przebieg pielgrzymki. (całość na paulini.com.pl)

Beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego
komunikat kard. Kazimierza Nycza z decyzją w sprawie beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, którą zaplanowano na 7 czerwca 2020 roku: Beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, uzgodniona ze Stolicą Apostolską na 7 czerwca 2020 roku w Warszawie, z akceptacją Watykanu zostaje bezterminowo zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii, z wyprzedzeniem czasowym, umożliwiającym odpowiednie przygotowanie bezpośrednie.  Oficjalna Strona Beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego.

"Dziękujcie Panu, bo jest Miłosierny"
kazanie z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie, które wygłosił ks. lic. Piotr Markisz (Prefekt Wyższego Metropolitalnego Semianrium Duchownego w Warszawie).  POSŁUCHAJ MP3

Dźwiganie Krzyża - Nadać sens swojemu cierpieniu - kazanie - o. Remigiusz Trocki OFMConv - 41. Spotkanie "Oddaj się Maryi" Niepokalanów 07.03.2020r.       POSŁUCHAJ KAZANIA MP3


------------------------------------------
Diecezja Warszawsko-Praska
------------------------------------------
Komunikaty Kurii Biskupiej
------------------------------------------

W Trzebnicy odnaleziono doczesne szczątki św. Jadwigi Śląskiej. Była potężną świętą, której błogosławił sam Chrystus z Krzyża. Zakładała szpitale, leczyła chorych, za jej sprawą działy się liczne uzdrowienia. Święta Jadwiga Śląska, patronka Dolnego Śląska - święta na KORONAWIRUSA? Święta Jadwiga odkryta w takim czasie ? Święta Jadwiga może nas przeprowadzić przez trudny czas! Święta! Jadwigo! módl się za nami! Matko nędznych i ubogich, Ucieczko opuszczonych, Chorych cudowna lekarko, Pociecho, pomocy dla chorych, módl się za nami. Przez zasługi i prośby Jadwigi Świętej, od głodu, moru i wojny, Wybaw nas Panie!

W dniach 15-22.09.2020r. ksiądz Eugeniusz Leda organizuje pielgrzymkę do Francji. Zapisy u ks. Ledy.

W Choszczówce obok siedziby Instytutu Prymasowskiego planowana jest budowa sanktuarium księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nowe sanktuarium na terenie diecezji warszawsko-praskiej ma się stać centrum pamięci i kultu Prymasa Tysiąclecia. Sanktuarium nie będzie nową parafią, tylko kościołem rektorskim dedykowanym przede wszystkim małżeństwom, rodzinom oraz różnym wspólnotom i grupom parafialnym, które były w obszarze szczególnej troski duszpasterskiej prymasa. Ma to być pierwsze sanktuarium pod wezwaniem kard. Wyszyńskiego.


ZAPISY NA NOCLEG 14-15.08.2020r.
w dniach 2-3.XII.2019r. w godz.: 9:00-15:00.
Uwaga: ograniczona liczba miejsc!


Rezerwacja noclegów w pokojach w Domu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Jasna Góra:
tel.: 34-361-52-28.
ul.Kard. Wyszyńskiego 12; 42-226 Częstochowa