POMOCNICY  MATKI  KOŚCIOŁA

308. Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę A.D. 2019
" JASNOGÓRSKA MATKA ŻYCIA "
Grupa 10"Niebiesko – Biała

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce !!!


Intencją tegorocznej pielgrzymki jest beatyfikacja Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski, założyciela Pomocników Matki Kościoła.
Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Matki Bożej Częstochowskiej z grupą Niebiesko – Białą Pomocników Matki Kościoła z Choszczówki.
Nasza grupa wyodrębniła się wiele lat temu z grupy 10 niebieskiej. Jest to grupa Pomocników Matki Kościoła, która działa w Choszczówce przy Instytucie Prymasa Wyszyńskiego. Przewodnikiem grupy, podobnie jak w latach ubiegłych, jest salezjanin ks. Henryk Bonkowski. Grupa ma swoje miejsca noclegowe, gdzie po całym dniu pielgrzymowania czeka ciepły posiłek, zaś rano niezliczona ilość kanapek przygotowanych przez nasze kochane siostry. Mamy także własny punkt sanitarny, z którego niestety niektórzy muszą korzystać.


Więcej informacji oraz zapisy pod nr. telefonów:
668 256 617, 505 594 216, 506 746 953.

Pragniemy, aby wszyscy mający pragnienie pielgrzymowania do Matki Bożej mieli taką możliwość, bez względu na sytuację materialna. Stąd też, prosimy osoby, które z różnych powodów nie mogą pielgrzymować o bycie tzw. pielgrzymami duchowym i wsparcie finansowe pielgrzymki. Wszystkich ofiarodawców zapewniamy o modlitwie w ich intencji. Osoby, chcące polecić nam swoje intencje prosimy o ich przesyłanie na adres mailowy: ruchoszcz@wp.pl Będą one niesione w specjalnym plecaku i codziennie polecane Matce Bożej podczas odmawianego różańca, a po przybyciu na Jasną Górę złożone przed obrazem Matki Bożej.

Osoby, które zechcą wesprzeć finansowo pielgrzymkę będąc tzw. pielgrzymami duchowymi, mogą dokonywać wpłat na konto:
Instytut Prymasa Wyszyńskiego
ul. Świerkowa 4
03-054 Warszawa
Nr konta: 34 1240 1037 1111 0000 0693 2176
z dopiskiem: „Pielgrzymka Jasna Góra”

Raz jeszcze wszystkich zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
Matce Bożej Częstochowskiej polecamy pielgrzymów oraz wszystkich darczyńców.
Niech Miłosierny Bóg udziela nam wszystkich potrzebnych łask.
Zapraszamy na pielgrzymkę na Jasną Górę z Choszczówką!

Ruch Pomocników Matki Kościoła
Grupa Warszawa-Choszczówka 

Msza Prymicyjna w  CHOSZCZÓWCE 

15 czerwca br. w kaplicy w Choszczówce sprawowana była Msza św. Prymicyjna księdza Łukasza Piotrowskiego. W krótkim kazaniu Ks. Neoprezbiter przedstawił drogę swojego powołania oraz prosił wszystkich zebranych o modlitwę w swojej intencji. Na zakończenie Mszy św. ks. Łukasz wszystkim zebranym udzielił indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego. 
Po zakończeniu Mszy św. odbyła się agapa, na którą zaproszeni byli wszyscy uczestnicy wspólnej modlitwy, a szczególnymi gośćmi byli rodzice ks. Łukasza.

Lekarze zatwierdzili cud za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego 

"29 listopada 2018 r. konsylium lekarskie w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zatwierdziło cud uzdrowienia młodej dziewczyny za przyczyną kard. Stefana Wyszyńskiego. Orzeczenie otworzyło drogę do dalszej, końcowej pracy nad procesem. Teraz oczekujemy na posiedzenie następnej komisji, komisji konsultorów teologów, której zadaniem jest stwierdzić, czy uzdrowienie tej dziewczyny miało związek z modlitwą za przyczyną Sługi Bożego.Nastąpi to w niedługim czasie". - O. Gabriel Bartoszewski OFMCap, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym kard. Wyszyńskiego. 


Prymas Stefan Kardynał Wyszyński - CytatyPrzypominam, że rezerwacja noclegów w pokojach w Domu Ojca w Częstochowie

na przyszły rok Pielgrzymki Warszawskiej 2019, będzie przyjmowana w dniach:

10-12.XII.2018r w godz. 9-15, tel.: 34-361-52-28.
ul.Kard. Wyszyńskiego 12; 42-226 Częstochowa
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc radzę rezerwować miejsca
10.XII.2018 o 9:00. - Szczęść Boże - Agnieszka z Instytutu.