POMOCNICY  MATKI  KOŚCIOŁA


INFORMACJE 
 POMOCNICY MATKI KOŚCIOŁA WARSZAWA - CHOSZCZÓWKA.

"Strefa Modlitwy"
W niedzielę 12.09 w Choszczówce powstała "Strefa Modlitwy". Wspólnie przeżywaliśmy uroczystość Beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych: Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Na ustawionym telebimie  wyświetlano transmisje na żywo ze Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Wszyscy radośnie i żywo uczestniczyli w Beatyfikacji.  Bezpośrednio po transmisji odprawiono Mszę Święta. Po uroczystości nastąpiła agapa - wspólny posiłek.
Fotorelacja - zobacz.

"Wielka budowa ładu Bożego w świecie"
28 maja o godz. 15:00 w Choszczówce odbyła się ceremonia poświęcenia krzyża w miejscu budowy nowej świątyni - sanktuarium kard. Wyszyńskiego w Choszczówce. Obrzędu poświęcenia krzyża dokonał bp Romuald Kamiński. Choszczówka to miejsce, z którym Prymas Tysiąclecia był szczególnie związany i gdzie powstał Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

W Choszczówce obok siedziby Instytutu Prymasowskiego planowana jest budowa sanktuarium księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nowe sanktuarium na terenie diecezji warszawsko-praskiej ma się stać centrum pamięci i kultu Prymasa Tysiąclecia. Sanktuarium nie będzie nową parafią, tylko kościołem rektorskim dedykowanym przede wszystkim małżeństwom, rodzinom oraz różnym wspólnotom i grupom parafialnym, które były w obszarze szczególnej troski duszpasterskiej prymasa. Ma to być pierwsze sanktuarium pod wezwaniem kard. Wyszyńskiego.


---------------------------------------
Diecezja Warszawsko-Praska
---------------------------------------
Komunikaty Kurii Biskupiej
---------------------------------------

Los Polski wisi na włosku - Maciej Bodasiński (reżyser, scenarzysta i producent filmowy) - Nawet nie wiecie ilu ludzi ginie na wieki w Polsce. Nawet nie wiecie ilu młodych ludzi ginie na zawsze. Musimy walczyć o Polskę. Los Polski wisi na włosku" powiedział do mnie o. Enrique. My żyjemy w takim poczuciu radości z tego, że s. Faustyna usłyszała zdanie, że "z tego kraju wyjdzie iskra", ale tak jak zawsze, każda obietnica nieba jest warunkowa.   POSŁUCHAJ......

Nie ulec manipulacji - Niepokalanów (03.092020)
Głównym tematem 48. spotkanie "Oddaj się Maryi" była walka duchowa. Ten temat poruszyli "Goście spotkania": o. Daniel Książek i Robert Tekieli.  POSŁUCHAJ...

"Módlcie się o dar świętej wytrwałości w tych czasach" ;
"Jedyną nadzieją dzisiaj jaka jest, to jest chwycić Matkę Bożą za rękaw ... Ona jedynie nas może przeprowadzić przez ten sztorm, który się w tej chwili rozwija" ; "Jest szansa, jedyną drogą, która będzie prowadzić do Jezusa (światłem) jest Matka Boża ... jest nadzieja, nie tracie jej, chwycie się tej liny, którą jest Matka Boża" ; "Ją dzisiaj trzeba trzymać za rękę, przez różaniec ... trzeba Ją dzisiaj prosić, żeby nas schowała w swoim Sercu Niepokalanym" ; "Dbaj o swoją duszę, walcz o swoją duszę!" ; "Dzisiaj musimy walczyć o dar wytrwałości ... i żeby nie stracić tej wytrwałości potrzebujemy Matki Bożej". <ks.P.Glass>

Bp Romuald Kamiński: oddajmy się w opiekę Matki Bożej Łaskawej: Matko moja Najłaskawsza, przychodzę przed Twój Cudowny Obraz, aby zwierzyć Ci się ze wszystkiego, co leży mi na sercu. Tobie chcę powierzyć wszystkie troski i nadzieje, moją trudną teraźniejszość i nieznaną przyszłość. Chcę Cię też prosić, byś mi powiedziała, jak nie dać się smutkom i przygnębieniu, jak napełnić serce ufnością w Twoją niezawodną pomoc. Amen. Matko Boża Łaskawa ze Świętojańskiej w Warszawie z gniewu Bożego połamanymi strzałami módl się za nami!

W Trzebnicy odnaleziono doczesne szczątki św. Jadwigi Śląskiej. Była potężną świętą, której błogosławił sam Chrystus z Krzyża. Zakładała szpitale, leczyła chorych, za jej sprawą działy się liczne uzdrowienia. Święta Jadwiga Śląska, patronka Dolnego Śląska - święta na KORONAWIRUSA? Święta Jadwiga odkryta w takim czasie ? Święta Jadwiga może nas przeprowadzić przez trudny czas! Święta! Jadwigo! módl się za nami! Matko nędznych i ubogich, Ucieczko opuszczonych, Chorych cudowna lekarko, Pociecho, pomocy dla chorych, módl się za nami. Przez zasługi i prośby Jadwigi Świętej, od głodu, moru i wojny, Wybaw nas Panie!

Spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek na Jasnej Górze. (14.04) Serwis informacyjny Radio Jasna Góra:  Pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, na Jasnej Górze odbyło się spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek, paulinów i przedstawicieli służb sanitarnych. - Liczymy, że pielgrzymki pójdą. W jakiej ilości trudno powiedzieć, ale na pewno nie będą to znane nam wielkie tysiące osób.

ZAPISY NA NOCLEG w sierpniu 2021r.
w dniach 11-12.01.2021r. w godz.: 9:00-15:00.
Uwaga: ograniczona liczba miejsc!
Rezerwacja noclegów w Domu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Jasna Góra:
tel.: 34-361-52-28.
ul. Kard. Wyszyńskiego 12; 42-226 Częstochowa