Witamy

Witamy na stronie Ruchu Pomocników Matki Kościoła

"Wszystko Postawiłem na Maryję".

Dowiedz się jak...

Nasza misja

Ruch Pomocników Maryi Matki Kościoła został powołany do istnienia przez Stefana Wyszyńskiego 26 sierpnia 1969 roku. 

Prymas Tysiąclecia wezwał tym samym wszystkich Polaków, wszystkich ludzi dobrej woli do pomocy Kościołowi i Ojczyźnie.RUCH CHARAKTERYZUJĄ:

POMOCNICZOŚĆ: to bezinteresowna gotowość niesienia pomocy Ojczyźnie, Kościołowi i drugiemu człowiekowi, odnosząca się z szacunkiem do bliźnich

MARYJNOŚĆ: oddanie siebie, całego życia Maryi. Oddanie szczególnej Czci Bogarodzicy poprzez modlitwę. Pomocnik wszystko co robi, czyni z Maryją, przez Maryję i dla Maryi !

KOŚCIELNOŚĆ (eklezjalność): stanowi zadanie dla każdego Pomocnika, jest pobudzaniem świeckich katolików do odpowiedzialności za Kościół, Ojczyznę i drugiego człowieka.

Jedną z form działalności Pomocników Matki Kościołą w Diecezji Warszawsko - Praskiej jest praca grupy działającej przy Instytucie Prymasa Wyszyńskiego skupionej od 1983 r. wokół Kaplicy Prymasowskiej w Warszawie Choszczówce przy ul. Świerkowej 4.

11/02/2019

Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

Maryjo, Ty, która objawiając się Bernadecie we wnętrzu groty, w zimowy i ponury czas przyniosłaś ciepło swojej obecności, przyjaźń Twego uśmiechu, światło i piękno łaski. W zawiłościach naszego życia, często ponurego, w zawiłościach tego świata, w którym panuje zło, przynosisz nadzieję, przywracasz zaufanie. Ty, która powiedziałaś Bernadecie: „Ja jestem Niepokalane Poczęcie”, przyjdź z pomocą naszym grzesznym ludziom. Daj nam odwagę przemiany, pokorę skruchy i wytrwałość w modlitwie. Tobie zawierzamy to wszystko, co nosimy w sercu, a zwłaszcza chorych i zrozpaczonych. Amen.14/02/2019

Święty Walenty, biskup i męczennik

Wszechmogący, Wieczny Boże, któryś za wstawiennictwem Św. Walentego, usuwał od ludzi wszelkie choroby, - prosimy Cię Jezu, przez jego zasługi i wstawiennictwo oddal od nas zagniewania Twą ręką, abyśmy uwolnieni od trapiącej nas choroby ciała i duszy, ochotnym sercem, wdzięczni Ci służyli. Amen.
Duchu Święty, przyjdź do mego serca. O Boże żywy, mocą Twoją świętą pociągnij me serce ku sobie. Racz mi udzielić roztropnej miłości i daru świętej bojaźni. Niech miłość Twoja będzie mi żarem i światłem, aby każdy ciężar stał się dla mnie lekki. Święty mój Ojcze i słodki mój Panie. Wspomóż mnie w każdej Twej służbie. Chryste miłości! Daj mi miłość Twoją. Amen. 

W średniowieczu Święty Walenty był wzywany jako orędownik podczas ciężkich chorób, zwłaszcza nerwowych i epilepsji, nic więc dziwnego, że go uznano za patrona zakochanych :-) Patron osób psychicznie chorych opiekuje się zakochanymi, bo przecież jest tyle zawiłości w ludzkiej miłości.30/03/2019


Misterium Męki Pańskiej 2019

Zgodnie z długoletnią tradycją w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów odbywa się co roku Misterium Męki Pańskiej, wystawiane przez jego kleryków. Tegoroczne Misterium będzie nosiło tytuł „Nie z tego świata"


Grupa Pomocników Matki Kościoła w Choszczówce zaprasza do obejrzenia Misterium 30 marca br. o godz. 16.30

Zapisy pod tel. 604509514

Zwiastun Misterium
https://www.youtube.com/watch?time_continue=61&v=KsngpM69Iik


15/03/2019

Serdecznie zapraszamy na 

Rekolekcje Wielkopostne Pomocników Matki Kościoła

w Domu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Częstochowie, ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 12.
Termin: 15 -17.03. 2019 r.
Temat rekolekcji: „Pomocnicy wobec współczesnych zagrożeń świata”.
Początek: 15.03 o godzinie 19.00 (Eucharystia).
Zaplanowano w czasie rekolekcji: konferencje, modlitwę różańcową, spotkania w grupach dzielenia.
Zapisy do 28.02.2019 r. tel. 604509514