Wiadomości ze świata


21.11.2014

Wiadomości zawsze aktualne

http://radiowarszawa.com.pl - Radio Warszawa, 106,2 FM

Rozgłośnia Diecezji Warszawsko-Praskiej

 

To jedyna katolicka rozgłośnia prawobrzeżnej Warszawy!

 

 

www.naszdziennik.pl            -           NASZ DZIENNIK

Ogólnopolska gazeta codzienna. Podejmuje tematykę dotyczącą

życia społecznego, kulturalnego, politycznego i religijnego.

 

25.08.2017

Mary Wagner ponownie skazana przez kanadyjski sąd

Po raz kolejny Mary Wagner, ta niesamowita, silna kobieta – chociaż takiej drobnej budowy ciała – będzie uwięziona. Będzie odsiadywała wyrok za „zakłócanie działalności gospodarczej, którą jest aborcja.” W Kanadzie przeprowadza się bardzo wiele aborcji ze względu na prawo, które jest jeszcze z czasów angielskich. Akceptuje ono człowieka dopiero po urodzeniu.

02.11.2016

Protest pod polską siedzibą Facebook’a w Warszawie 5.XI.

Facebook w ostatnim czasie blokował treści narodowe nie oszczędzając osób prywatnych umieszczających na swoich tablicach plakaty promujące zbliżający się Marsz Narodowy 11 listopada.

10.06.2016

Relikwie świętego o. Pio w Polsce

Relikwie św. Ojca Pio z Pietrelciny odwiedzają Polskę - 10 czerwca 2016 roku z Pietrelciny, miejsca urodzin św. Ojca Pio, przybędą do Polski szczególne relikwie włoskiego stygmatyka: jego habit i rękawiczka, którą zakrywał ranę na dłoni. Przez dziesięć dni relikwie nawiedzą dwanaście parafii i klasztorów w całej Polsce. Ojciec Pio przybędzie do miejsc, w których od wielu lat jest żywo obecny jako orędownik u Boga i przewodnik na duchowych drogach i gdzie działają jego Grupy Modlitwy.   Pełny plan peregrynacji relikwii świętego stygmatyka z Pietrelciny

Ks. dr Teofil Siudy
Ks. dr Teofil Siudy
05.05.2016

Naród w „szkole Maryi” - Nasz Dziennik

Na polskiej drodze maryjnej pojawia się kolejny Akt zawierzenia Matce Bożej. Okazję do potwierdzenia naszego narodowego „przymierza z Maryją” stanowi tym razem 1050. rocznica Chrztu Polski. Podobnie jak przed pięćdziesięciu laty w Roku milenijnym, tak i teraz chodzi o zabezpieczenie naszego narodowego chrześcijańskiego dziedzictwa w dłoniach Dziewicy Maryi – Matki Chrystusa i naszej Matki i Królowej. Ona bowiem, jak świadczą o tym wieki naszej historii, stanowi dla nas „przedziwną pomoc i obronę”.............czytaj więcej

05.05.2016

Mary Wagner skazana za naruszanie wolności gospodarczej kliniki aborcyjnej!

Mary Wagner odzyskała wolność. Sąd wydał wyrok skazujący za naruszanie wolności gospodarczej kliniki aborcyjnej - zabijanie dzieci to biznes!

20.02.2016

Przyjmij błogosławieństwo na każdy dzień Wielkiego Postu i... na każdy kolejny dzień tego roku.

Mam dla Ciebie darmową aplikację na telefon komórkowy, dzięki której otrzymasz codzienne błogosławieństwa, inspirujące cytaty i wiadomości (np. uznany przez internautów Dobry Mailing). Najważniejszym „elementem” ten aplikacji są jak dla mnie codzienne błogosławieństwa, które pisze i wysyła ojciec Zbigniew Ptak. Codziennie modli się on za wszystkich, którzy je otrzymują. Ma on wielkie doświadczenie siły błogosławieństw i zaraża tym innych ludzi. 

16.01.2016

Profanacje kościołów we Francji

W podparyskim regionie Île-de-France podpalono i sprofanowano dwa kościoły. Miejscowa policja nie ma złudzeń - to było celowe, przygotowane działanie wymierzone w katolików. Kościół jest w świecie znakiem sprzeciwu! Im bardziej głosi on Tego, który jest „Drogą, Prawdą i Życiem” (J 4, 6), tym bardziej wadzi i tym silniej się go odrzuca – głosi przesłanie prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Roberta Saraha po brutalnej profanacji i podpaleniu zabytkowego kościoła w Fontainebleau pod Paryżem. We Francji profanowanie chrześcijańskich miejsc kultu stało się prawdziwą plagą. Statystycznie na policję zgłaszane są codziennie dwa takie przypadki. Watykan ostro potępił kolejną profanację kościoła we Francji.  (KAI/RV) / br, Watykan/Fontainebleau, 2016-01-14.

11.09.2014

Przemilczana alternatywa wobec in vitro

Posłowi Stefanowi Niesiołowskiemu nie spodobała się homilia ks. kard. Stanisława Dziwisza, którą metropolita krakowski wygłosił podczas Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (07.09.2014). Ksiądz kard. jasno stwierdził, że Kościół katolicki nigdy nie da przyzwolenia na promowanie tak zwanych związków partnerskich oraz stosowanie niemoralnej metody poczęcia dziecka, zwanej metodą in vitro.

04.08.2014

Unia Europiejska nie troszczy się o los chrześcijan na Bliskim Wschodzie

Patriarcha Ignacy Efrem Joseph III: Sytuacja chrześcijan w Libanie różni się zasadniczo od sytuacji chrześcijan w innych krajach Bliskiego Wschodu. Konstytucja uznaje 18 oficjalnych wspólnot religijnych, w tym jedenaście wspólnot chrześcijańskich. Jednak głównym problemem na całym Bliskim Wschodzie jest brak poszanowania praw człowieka. Nam nie brakuje pieniędzy, ani chrześcijańskich powołań. My jesteśmy pod presją tych, którzy chcą tylko jednej religii - Islamu. My, chrześcijanie, nie oczekujemy żadnych specjalnych praw. Chcemy tylko takie same prawa jak posiadają wszyscy inni. Chcemy wolności sumienia, chcemy wolności kultu religijnego, a także chcemy wolności dla tych, którzy nie wierzą w nic. Tu ta równość wobec prawa nie istnieje. To poważnie zagraża naszemu przetrwaniu w całym regionie.

11.04.2014

Amerykanie tracą wiarę wskutek rozwoju Internetu

Wg najnowszych badań uczonego z Olin College of Engineering w Massachusetts za spadek religijności Amerykanów odpowiada w znacznym stopniu pojawienie się Internetu i jego udostepnienie szerszym masom.

10.03.2014

W Rosji i na Ukrainie - płaczą ikony.

W Rosji i na Ukrainie w kilkunastu klasztorach ikony zaczęły płakać - pisze Tomasz Terlikowski na portalu Fronda.pl. Ikony mają obecnie płakać m.in. w Rostowie nad Donem, Odessie, Równym, Nowokuzniecku.

10.03.2014

Aborcja powoduje depresję – 4 niezależne badania

W kilku badaniach naukowych wykazano, że istnieje wyraźny związek między dokonaniem aborcji a zachorowaniem na depresję. Aborcja szkodzi więc nie tylko mordowanemu dziecku, ale także matce!

18.02.2014

Ataki na Kościół w UE

Hiszpańscy, lewaccy, proaborcyjni aktywiści wtargnęli do kościoła pw. Świętego Michała na hiszpańskiej Majorce i przerwali Mszę św. - 17.02.2014 -

20.12.2013

Peregrynacja Figury św. Michała Archanioła z Gargano

Ruszają zapisy Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z Gargano na 2015 rok. Każdy, kto odwiedza stronę www.michalici.pl, zerkając na plan peregrynacji roku 2014, zobaczy tylko kilka wolnych miejsc, w które można zaprosić św. Michała do swojej parafii. W związku z tym, za przyzwoleniem ks. Kazimierza Radzika – Przełożonego Generalnego Zgromadzenia św. Michała Archanioła, otwieramy Kalendarium Nawiedzenia 2015. Możesz już dzisiaj zaplanować wizytę Archanioła u siebie, kontaktując się z Sekretariatem Peregrynacji.

20.12.2013

Peregrynacja Figury Matki Bożej Loretańskiej

20.12.2013

Argentyna - Feministki zaatakowały modlących się katolików

Feministki w Argentynie pokazały prawdę o rozmiarach degeneracji człowieka, „wychowanego” w ideologii gender. A lewicowi politycy i ich media solidarnie milczą.