Śladami pielgrzymów


Miejsca Święte - miesięcznik katolicki poświęcony ruchowi pielgrzymkowemu oraz sanktuariom Polski i świata. Powstał w 1997 z przekształcenia czasopisma Królowa Apostołów.W miesięczniku można znaleźć informacje m. in. o dziedzictwie materialnym chrześcijaństwa w Polsce i na świecie, postaciach świętych, współczesnej sytuacji Kościoła w różnych krajach.

 

www.ms.ecclesia.org.pl

 

 

Sanktuaria nie powstają w miejscach wskazanych przez człowieka czy przypadkowych. - Sama Maryja wybiera czas i miejsce, by objawić swą obecność, przyjść z pomocą ludziom, dać łaskę przemiany i życia - mówił w 1950 r. do kustoszy sanktuariów maryjnych obecny sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński. - Najczęściej wybiera narzędzie łaski, obraz, figurę, niekiedy inne znaki, okazuje, że chce być w tym miejscu czczona.

 

 

"Śladami ojców naszych" - miejsca warte ponownego odkrycia

 

 

Bazylika Wniebowzięcia NMP w Starej Wsi nad Stobnicą

 

 

 

 

Wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach. Wynagradzajmy bluźnierstwa tych, którzy starają się zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki.