Pielgrzymka WPP


14 sierpnia o godz. 15:00 dotarła na Jasną Górę 306 Warszawska Pielgrzymka Piesza, która z okazji Święta Wniebowzięcia NMP pokłoniła się Matce Boskiej Częstochowskiej.

 

306 Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę A.D. 2017
"MARYJA NASZA KRÓLOWĄ"
Grupa 10"Niebiesko – Biała

_powitanie_

 

* * *

 

Jezus mając 12 lat udawał się na pielgrzymkę, choć dopiero od 13-go roku życia podlegał Prawu. W myśl przepisu prawa poszedł wraz z rodzicami do Jeruzalem (Łk 2, 41), by pokłonić się w świątyni, tak jak nakazywał dawny przepis prawa: "Trzy razy w roku zjawić się winien każdy twój mężczyzna przed Panem, Bogiem swoim"  (Wj 23, 17).

 

 

 "Dla chrześcijanina pielgrzymka jest świętowaniem własnej wiary, manifestacją kultową,

którą należy żyć w wierności tradycji, z intensywnym uczuciem religijnym

i jako realizacja istnienia paschalnego"

Jan Paweł II o pielgrzymowaniu w dokumencie:

"Pellegrinaggio nel grande giubileo di 2000".

 

 

 

 

 

Tablica
Tablica

Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę od 1711 roku wychodzi z kościoła Ojców Paulinów p.w. Ducha Świętego. Jest organizowana przez zarząd warszawskiego Klasztoru Paulinów. Pielgrzymka jest czytelnym znakiem wędrującego Kościoła, który w drodze uświęca się przez prawdę i miłość. Jest aktem o charakterze wyłącznie religijno-pokutnym. Zasadniczo są to „rekolekcje w drodze”. Cechuje ją duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów, zdyscyplinowanie i przestrzeganie porządku. Uczestnicy, decydując się na udział w pielgrzymce, winni kierować się motywami religijnymi i dbać – pod sankcją usunięcia – aby religijny charakter pielgrzymki był przestrzegany przez cały czas jej trwania.

 

 

o.Mariusz
o.Mariusz

TROSZKĘ  Niebieskiej "10"  HISTORII:-)

 

Dzisiejsza 10 niebieska to jedna z większych grup w WPP. Zazwyczaj jest nas ok 400 - 500 osób (inni mówią, że nawet blisko 600). W każdym razie optycznie jest jedną z największych. Mogło być nas jeszcze więcej, ale ok 2000 roku z naszej niebieskiej wyodrębniła się 10 niebiesko-biała (Choszczówka), składająca się z ok. 200 osób.  Sylwia :)

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do śledzenia relacji z

306 Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę

http://paulini.com.pl/306-wpp-dzien-dniu/

 

Duchowe pielgrzymowanie podczas trwania 306 WPP.

 ( teksty konferencji i Nowenny )

http://paulini.com.pl/konferencje-nowenna-tegoroczna-306-wpp/

 

 

RADIO "JASNA GÓRA" 
Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej

( transmisje z pielgrzymek / rozmowy z pielgrzymami )

( Studio 306. WPP / Konferencja na 306 WPP )

http://www.radiojasnagora.pl/

 

 Radio Warszawa

Na Jasną Górę zmierzają uczestnicy Praskiej Pielgrzymki Rodzin „Totus Tuus”,

306. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej oraz Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Zachęcamy do zapoznania się z relacjami ze szlaków pątników. 

 http://www.radiowarszawa.com.pl/z-kazdym-kilometrem-coraz-wiecej-warszawskich-patnikow/

 

 

 

 

 

 

14 sierpnia 2016r. o godz. 15:45 na Jasną Górę

dotarli nasi pielgrzymi z "10 Niebiesko-Białej"

 

 

Powitanie 10 Niebiesko-Białej - Radio Jasna Góra
 

 

Grupa niebiesko-biała dotarła na Jasną Górę

 

6 sierpnia br., podobnie jak od wielu lat, grupa niebiesko-biała Pomocników Matki Kościoła w Choszczówce, wyruszyła na pielgrzymi szlak do Matki Bożej Jasnogórskiej. Grupie 70 osobowej, gdyż tyle osób zapisało się w tym roku do naszej grupy, przewodniczy ks. Henryk Bonkowski. W opiece duchowej nad pielgrzymującymi wspomaga go ks. Władysław Nowicki. Nie ma niestety wśród nas zmarłej cioci Hani, dzięki, której inicjatywie powstała nasza grupa niebiesko-biała. Bóg zapłać wszystkim, dzięki których wsparciu i zaangażowaniu, grupa wzorem lat ubiegłych mogła wyruszyć na pielgrzymi szlak. W intencji tych osób i powierzonych przez nich spraw, pielgrzymujący codziennie modlą się ofiarowując także swój trud.

 

 

14 sierpnia grupa niebiesko-biała Pomocników Matki Kościoła wraz z innymi grupami Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, pokłoniła się Matce Bożej. W ten sposób dobiegła końca nasza kolejna pielgrzymka. W grupie pielgrzymowało więcej osób niż w roku ubiegłym, co było dla wielu miłym zaskoczeniem. Nasze pielgrzymowanie mogło mieć miejsce dzięki ofiarności i zaangażowaniu wielu osób, których nie można wymienić, gdyż każdy służył i dzielił się tym, czym mógł i było to najpiękniejsze. Dlatego też wszystkim należą się wielkie podziękowania. Podczas całej drogi pielgrzymujący modlili się w intencjach własnych i w powierzonych, które zostały złożone Matce Bożej. 15 sierpnia o godz. 8 na wałach jasnogórskich sprawowana była Msza św. o dalszy rozwój naszej grupy Pomocników w Choszczówce. Także 11 września o godz. 16 w kaplicy w Choszczówce zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za naszą pielgrzymkę i wszystkich ofiarodawców, na którą serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. przewidziane jest spotkanie. Dziękując Bogu za nasze szczęśliwe pielgrzymowanie, serdeczne Bóg zapłać wszystkim. 

 

Spotkanie popielgrzymkowe 11 września 2016 r. godz. 16 w kaplicy w Choszczówce

Wszystkich osoby, które pielgrzymowały w tym roku i w latach ubiegłych, pielgrzymów duchowych, przyjaciół, zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 16:00, w której będziemy dziękowali Bogu za otrzymane łaski, szczęśliwe pielgrzymowanie oraz modlili się w intencji tych osób, które wspierały nasz duchowo i materialnie. Po Mszy będzie okazja do spotkania, podczas którego będziemy wspominali nasze tegoroczne pielgrzymowanie. Prosimy o przyniesienie słodyczy i pomoc przy zorganizowaniu skromnego poczęstunku.

 

 

 

* * *

 

305 WPP - "10NB"
305 WPP - "10NB"
WPP - 10.08.2016r.
WPP - 10.08.2016r.

 

Z całego serca i z całej duszy, chcemy Maryjo Tobie podziękować,
Że pozwoliłaś w swojej dobroci, do Twej stolicy dzisiaj pielgrzymować.
Że pozwoliłaś zostawić wszystko, by tylko z Tobą dni kilka być,
I tylko Tobą Matko się cieszyć, i tylko Tobą dni kilka żyć.

 

Do Częstochowy prowadzisz nas, do Częstochowy przez pola, las.
Do Częstochowy przez znój i trud, przez skwarne słońce i przez chłód.
Do Częstochowy wiedzie nasz szlak, by Ci Maryjo powiedzieć "Tak"
By na Twą miłość odpowiedź dać, by przy Twym boku Mario stać.

 

Ty wiesz, Maryjo, że z utęsknieniem, każdy co roku sierpnia wyczekuje,
Ty wiesz najlepiej, z jaką radością, każdy do Ciebie, Matko, pielgrzymuje.
Bo przez dni kilka Ty nam pozwalasz, zapomnieć troski, zapomnieć łzy.
Bo przez dni kilka pielgrzymowania, Liczysz się tylko Maryjo Ty.

 

* * *

 

 

14 sierpnia 2015r. o godz 14:55 na Jasną Górę

dotarła 304 Warszawska Pielgrzymka Piesza.

 

Królowo Polski Wniebowzięta módl się za nami!

 

 

> 304. Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę - Radio Jasna Góra <

 

> Relacja Radia Jasna Góra z wejścia "10" Niebiesko-Białej RPMK Choszczówka na Jasną Górę <

 

 

 

Trasa pielgrzymki prowadzi przez miejscowości: Raszyn, Las Sękociński, Wola Mrokowska, Tarczyn, Michrów, Przęsławice, Aleksandrówka, Łęczeszczyce, Mogielnica, Brzostowiec, Nowe Miasto, Różanna, Brudzewice, Studzianna, Dęba, Kraśnica, Kunice, Psary, Paradyż, Przyłęk, Skórkowice, Las, Skotniki, Las, Przedbórz, Sokola Góra, Wielgomłyny, Las, Silnica, Las, Cielętniki, Swięta Anna, Groby Pątnicze, Krasice, Mstów, Przeprośna Górka, Jasna Góra.

Na Jasną Górę Warszawska Pielgrzymka Piesza dotrze 14 sierpnia. 15 sierpnia pielgrzymi wezmą udział w obchodach święta Wniebowzięcia Najświetszej Maryi Panny.