Pielgrzymka WPP


Tablica
Tablica

Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę od 1711 roku wychodzi z kościoła Ojców Paulinów p.w. Ducha Świętego. Jest organizowana przez zarząd warszawskiego Klasztoru Paulinów. Pielgrzymka jest czytelnym znakiem wędrującego Kościoła, który w drodze uświęca się przez prawdę i miłość. Jest aktem o charakterze wyłącznie religijno-pokutnym. Zasadniczo są to „rekolekcje w drodze”. Cechuje ją duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów, zdyscyplinowanie i przestrzeganie porządku. Uczestnicy, decydując się na udział w pielgrzymce, winni kierować się motywami religijnymi i dbać – pod sankcją usunięcia – aby religijny charakter pielgrzymki był przestrzegany przez cały czas jej trwania.

 

 

o.Mariusz
o.Mariusz

TROSZKĘ  Niebieskiej "10"  HISTORII:-)

 

Dzisiejsza 10 niebieska to jedna z większych grup w WPP. Zazwyczaj jest nas ok 400 - 500 osób (inni mówią, że nawet blisko 600). W każdym razie optycznie jest jedną z największych. Mogło być nas jeszcze więcej, ale ok 2000 roku z naszej niebieskiej wyodrębniła się 10 niebiesko-biała (Choszczówka), składająca się z ok. 200 osób.  Sylwia :)

 

 

 

 

305 Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę A.D. 2016

"Maryja Bramą Miłosierdzia"

Jesteśmy Grupą "10" Niebiesko – Białą

 

Tegoroczna pielgrzymka będzie to zapewne inna niż dotychczasowe. Po raz pierwszy zabraknie wśród nas naszej ukochanej Cioci Hani, która wraz ze swym Ojcem utworzyli naszą grupę biało-niebieską. Przez ponad trzydzieści lat, corocznie Ciocia organizowała nas i dbała, abyśmy wszyscy czuli się dobrze, byli najedzeni i mieli gdzie spać. Potrafiła dostrzec nasze najmniejsze potrzeby.
Wiemy, jak naszej Hani zależało na kontynuowaniu dzieła Pomocników Matki Kościoła w Choszczówce i naszym udziale w pielgrzymkach jasnogórskich. Wielokrotnie wspominała o tym będąc już w szpitalu.
Dlatego też, podobnie jak przez wiele lat, także w tym roku spotkajmy się na szlaku do Matki Bożej Częstochowskiej. Jaka będzie tegoroczna pielgrzymka - zależy to od nas.


Zapraszamy wszystkich, którzy mogą wziąć udział w pielgrzymce !!!


Zwracamy się prośbą o wsparcie finansowe, tych osób, które pragną pielgrzymować do Matki Bożej, a ich sytuacja materialna uniemożliwia im to. Pragniemy, podobnie jak w latach ubiegłych, zaprosić do wspólnego pielgrzymowania osoby z Ukrainy, mające w większości polskie korzenie, które przybywały do Polski na zaproszenie Cioci Hani.
Wszystkich ofiarodawców zapewniamy o modlitwie w ich intencji podczas pielgrzymowania. Osoby, chcące polecić nam swoje intencje, które będą niesione podczas pielgrzymki w specjalnym plecaku i codziennie polecane Matce Bożej podczas odmawianego różańca, prosimy o ich przesyłanie na adres mailowy:    ruchoszcz@wp.pl


Osoby, które zechcą wesprzeć finansowo pielgrzymów, prosimy o wpłaty na konto:

 

Instytut Prymasa Wyszyńskiego
ul. Świerkowa 4
03-054 Warszawa
Nr konta: 34 1240 1037 1111 0000 0693 2176
z dopiskiem: „Pielgrzymka Jasna Góra”


Raz jeszcze wszystkich zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

Matce Bożej Częstochowskiej polecamy pielgrzymów oraz wszystkich darczyńców.
Niech Miłosierny Bóg udziela nam wszystkich potrzebnych łask.

Zapraszamy na Warszawską Pielgrzymkę Pieszą z Choszczówka!


Ruch Pomocników Matki Kościoła
Grupa Warszawa-Choszczówka

 

 

 

 

 

 

 

 

14 sierpnia 2016r. o godz. 15:45 na Jasną Górę

dotarli nasi pielgrzymi z "10 Niebiesko-Białej"

 

 

Powitanie 10 Niebiesko-Białej - Radio Jasna Góra
 

 

Grupa niebiesko-biała dotarła na Jasną Górę

 

6 sierpnia br., podobnie jak od wielu lat, grupa niebiesko-biała Pomocników Matki Kościoła w Choszczówce, wyruszyła na pielgrzymi szlak do Matki Bożej Jasnogórskiej. Grupie 70 osobowej, gdyż tyle osób zapisało się w tym roku do naszej grupy, przewodniczy ks. Henryk Bonkowski. W opiece duchowej nad pielgrzymującymi wspomaga go ks. Władysław Nowicki. Nie ma niestety wśród nas zmarłej cioci Hani, dzięki, której inicjatywie powstała nasza grupa niebiesko-biała. Bóg zapłać wszystkim, dzięki których wsparciu i zaangażowaniu, grupa wzorem lat ubiegłych mogła wyruszyć na pielgrzymi szlak. W intencji tych osób i powierzonych przez nich spraw, pielgrzymujący codziennie modlą się ofiarowując także swój trud.

 

 

14 sierpnia grupa niebiesko-biała Pomocników Matki Kościoła wraz z innymi grupami Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, pokłoniła się Matce Bożej. W ten sposób dobiegła końca nasza kolejna pielgrzymka. W grupie pielgrzymowało więcej osób niż w roku ubiegłym, co było dla wielu miłym zaskoczeniem. Nasze pielgrzymowanie mogło mieć miejsce dzięki ofiarności i zaangażowaniu wielu osób, których nie można wymienić, gdyż każdy służył i dzielił się tym, czym mógł i było to najpiękniejsze. Dlatego też wszystkim należą się wielkie podziękowania. Podczas całej drogi pielgrzymujący modlili się w intencjach własnych i w powierzonych, które zostały złożone Matce Bożej. 15 sierpnia o godz. 8 na wałach jasnogórskich sprawowana była Msza św. o dalszy rozwój naszej grupy Pomocników w Choszczówce. Także 11 września o godz. 16 w kaplicy w Choszczówce zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za naszą pielgrzymkę i wszystkich ofiarodawców, na którą serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. przewidziane jest spotkanie. Dziękując Bogu za nasze szczęśliwe pielgrzymowanie, serdeczne Bóg zapłać wszystkim. 

 

Spotkanie popielgrzymkowe 11 września 2016 r. godz. 16 w kaplicy w Choszczówce

Wszystkich osoby, które pielgrzymowały w tym roku i w latach ubiegłych, pielgrzymów duchowych, przyjaciół, zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 16:00, w której będziemy dziękowali Bogu za otrzymane łaski, szczęśliwe pielgrzymowanie oraz modlili się w intencji tych osób, które wspierały nasz duchowo i materialnie. Po Mszy będzie okazja do spotkania, podczas którego będziemy wspominali nasze tegoroczne pielgrzymowanie. Prosimy o przyniesienie słodyczy i pomoc przy zorganizowaniu skromnego poczęstunku.

 

Pielgrzymka na Jasną Górę i do Łagiewnik 24-25 września 2016 r.

W Roku Miłosierdzia zapraszamy w dniach 24-25 września br. na pielgrzymkę na Jasna Górę i do Łagiewnik. Jak każdego roku udamy się na Jasną Górę na ogólnopolską pielgrzymkę Pomocników Matki Kościoła, a następnie do Wadowic i Łagiewnik.
Koszt pielgrzymki ,wraz z noclegiem w Wadowicach z obiadokolacja i śniadaniem, wynosi 210 zł.
Zainteresowanych zapraszamy 11 września br. na spotkanie do Choszczówki, podczas którego będzie możliwość zapisania się na pielgrzymkę.

 

 

 

 

* * *

 

GALERIA - 305 WPP - "10NB"
GALERIA - 305 WPP - "10NB"
WPP - 10.08.2016r.
WPP - 10.08.2016r.

 

Z całego serca i z całej duszy, chcemy Maryjo Tobie podziękować,
Że pozwoliłaś w swojej dobroci, do Twej stolicy dzisiaj pielgrzymować.
Że pozwoliłaś zostawić wszystko, by tylko z Tobą dni kilka być,
I tylko Tobą Matko się cieszyć, i tylko Tobą dni kilka żyć.

 

Do Częstochowy prowadzisz nas, do Częstochowy przez pola, las.
Do Częstochowy przez znój i trud, przez skwarne słońce i przez chłód.
Do Częstochowy wiedzie nasz szlak, by Ci Maryjo powiedzieć "Tak"
By na Twą miłość odpowiedź dać, by przy Twym boku Mario stać.

 

Ty wiesz, Maryjo, że z utęsknieniem, każdy co roku sierpnia wyczekuje,
Ty wiesz najlepiej, z jaką radością, każdy do Ciebie, Matko, pielgrzymuje.
Bo przez dni kilka Ty nam pozwalasz, zapomnieć troski, zapomnieć łzy.
Bo przez dni kilka pielgrzymowania, Liczysz się tylko Maryjo Ty.

 

* * *

 

 

14 sierpnia 2015r. o godz 14:55 na Jasną Górę

dotarła 304 Warszawska Pielgrzymka Piesza.

 

Królowo Polski Wniebowzięta módl się za nami!

 

 

> 304. Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę - Radio Jasna Góra <

 

> Relacja Radia Jasna Góra z wejścia "10" Niebiesko-Białej RPMK Choszczówka na Jasną Górę <

 

 

 

Trasa pielgrzymki prowadzi przez miejscowości: Raszyn, Las Sękociński, Wola Mrokowska, Tarczyn, Michrów, Przęsławice, Aleksandrówka, Łęczeszczyce, Mogielnica, Brzostowiec, Nowe Miasto, Różanna, Brudzewice, Studzianna, Dęba, Kraśnica, Kunice, Psary, Paradyż, Przyłęk, Skórkowice, Las, Skotniki, Las, Przedbórz, Sokola Góra, Wielgomłyny, Las, Silnica, Las, Cielętniki, Swięta Anna, Groby Pątnicze, Krasice, Mstów, Przeprośna Górka, Jasna Góra.

Na Jasną Górę Warszawska Pielgrzymka Piesza dotrze 14 sierpnia. 15 sierpnia pielgrzymi wezmą udział w obchodach święta Wniebowzięcia Najświetszej Maryi Panny.

 

 

2014r. - 303 WPP

 

Dzień I - 6 sierpnia (32 km): 

Warszawa (Msza Św.), Raszyn, Sękocin (las), Wola Mrokowska, Tarczyn.

303 Warszawszka Pielgrzymka Piesza ruszyła na pielgrzymi szlak, aby pokłonić się Matce Bożej Jasnogórskiej i podziękować Panu Bogu za kanonizację Świętego Jana Pawła II. Mottem pielgrzymki są słowa zawierzenia Świętego Jana Pawła II – Totus Tuus (Cały Twój). Oczywiście w sercach pielgrzymów z grupy RPMK Choszczówka niesiona jest do Matki Jasnogórskiej prośba o jak najszybszą beatyfikację, Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pielgrzymka to czas modlitwy, pokuty i refleksji. Grupa 10 niebiesko-biała z Warszawy wyszła wspólnie z grupą 10 niebieską. Odmawiano różaniec i nowennę przed Uroczystością Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Pielgrzymi wysłuchali konferencji. W naszej grupie 10 niebiesko - białej jest w tym roku wyjątkowo 4 księży, jest grupa pielgrzymów z Ukrainy. Pogoda dziś wyjątkowo dopisała, pochmurne niebo nie pozwalało promieniom słonecznym "zbytnio zmęczyć wędrowców". Nad całą grupą duchową opiekę sprawuje ks. przewodnik Henryk Bonkowski SDB, a opieką materialno - techniczną zajmuje się Hanna Gerłowska. W takich "rękach" można spokojnie pielgrzymować na Jasną Górę!

 

 Dzień II - 7 sierpnia: (33 km):
Tarczyn wyjście godz 5:00, Michrów, Jeziórka (Msza Św. 10:00),

Różce, Dąbrówka Stara, Wodziczna (nocleg).

 

Nieznacznie zmienia się trasa. Drugiego dnia z powodu remontu drogi krajowej nr 728 z Łęczeszyc do Mogielnicy zmieniła się trasa zarówno grup „Zasadniczych”, grup „10-tych”, jak i „15-ek”. Grupy „Zasadnicze” i „10″ z Rożców pójdą do Dąbrówki Starej (etap trochę dłuższy niż w poprzednich latach do Łęczeszyc) ale za to ostatni etap z Dąbrówki do Mogielnicy będzie miał tylko 7,8 km a nie jak do tej pory z Łęczeszyc 10 km.

 

 

 

 

Dzień III - 8 sierpnia: (35,5 km): 

Mogielnica 5:00 wyjście, Brzostowiec 7:30 msza św., Nowe Miasto 12:00 postój,
Różanna 15:00 postój, Brudzewice las 17:00 postój, Iły 19:30 nocleg

 

Dzień IV - 9 sierpnia: (28,5 km):

Iły, Studzianna 6:00 msza św., Studzianna 8:00 wyjście, Dęba 11:00 postój,

Kraśnica 14:00 postój, Kunice 17:00 postój, Psary 18:30 nocleg

Prymusowa Wola (nocleg)

 

Dzień V - 10 sierpnia: (28,5 km):

Prymusowa Wola, Psary 6:00 wyjście, Paradyż 8:00 msza św., Przyłęk las 12:30 postój

Skórkowice 15:00 postój, Las 17:00 postój, Skotniki 18:30 nocleg

 Kolonia Stara (nocleg)

Dzień VI - 11 sierpnia: (27 km):

Kolonia Stara, Skotniki 6:00 wyjście, Taras 8:30 postój, Przedbórz las 10:00 msza św.

Przedbórz 14:00 postój, Sokola Góra 16:00 postój, Wielgomłyny 18:00 nocleg

Trzebce (Msza Św. i nocleg)

Dzień VII - 12 sierpnia: wtorek (27,5 km):

Trzebce, Wielgomłyny, Kozie Pole 8:30 Msza św.
Silnica, Cielętniki, Raczkowice (Picknick Country i nocleg)

 

Dzień VIII - 13 sierpnia: (26,5 km):
Raczkowice, Dąbrowa Zielona, Św. Anna, Wola Mokrzeska
Groby Pątnicze, Krasice, Źródła pod Mstowem (Msza Św.)
Zawada (pożegnanie, nagrody i nocleg)

 

Dzień IX - 14 sierpnia: (16 km):
Zawada, Przeprośna górka 9:30 Msza św.

Częstochowa, Jasna Góra 15:00 wejście na Jasną Górę
JASNA GÓRA !!!

 

15 sierpnia - święto Wniebowzięcia NMP:
8:00 Msza święta dla Pielgrzymki Warszawskiej
11:00 Uroczysta suma z kazaniem ks. Prymasa

 

 

 

* * *

 

14 sierpnia 2014r. o godz 15:00 na Jasną Górę

 

dotarła 303 Warszawska Pielgrzymka Piesza

 

i nasza grupa "10" Niebiesko-Biała z Choszczówki

 

radośnie weszła na szczyt Jasnej Góry,

 

i uroczyście pokłoniła się przed tronem

 

Królowej Polski Wniebowziętej

 

Królowo Polski Wniebowzięta módl się za nami.