Ogłoszenia


 

306 Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę A.D. 2017
"MARYJA NASZA KRÓLOWĄ"
Grupa 10 "Niebiesko – Biała"

 

Zapraszamy wszystkich, którzy mogą wziąć udział w pielgrzymce !!!

 

Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Matki Bożej Częstochowskiej z grupą Niebiesko – Białą z Choszczówki.
Nasza grupa wyodrębniła się wiele lat temu z grupy 10 niebieskiej. Jest to grupa Pomocników Matki Kościoła, która działa w Choszczówce przy Instytucie Prymasa Wyszyńskiego. Przewodnikiem grupy, podobnie jak w latach ubiegłych, jest salezjanin ks. Henryk Bonkowski. Grupa ma swoje miejsca noclegowe, gdzie rozkładamy namioty, a po całym dniu pielgrzymowania czeka ciepły posiłek, zaś rano niezliczona ilość kanapek przygotowanych przez nasze kochane siostry. Mamy także własny punkt sanitarny, z którego niestety niektórzy muszą korzystać.
Będą z nami pielgrzymowały również osoby z Ukrainy, mające w większości polskie korzenie, które są z nami od wielu lat.

 

Więcej informacji oraz zapisy pod nr. telefonów:
502 661 305 lub 604 509 514


Pragniemy, aby wszyscy mający pragnienie pielgrzymowania do Matki Bożej mieli taką możliwość, bez względu na sytuację materialna. Stąd też, prosimy osoby, które z różnych powodów nie mogą pielgrzymować o bycie tzw. pielgrzymami duchowym i wsparcie finansowe pielgrzymujących. Wszystkich ofiarodawców zapewniamy o modlitwie w ich intencji podczas pielgrzymowania. Osoby, chcące polecić nam swoje intencje prosimy o ich przesyłanie na adres mailowy: ruchoszcz@wp.pl Będą one niesione w specjalnym plecaku i codziennie polecane Matce Bożej podczas odmawianego różańca, a po przybyciu na Jasną Górę złożone przed obrazem Matki Bożej.

 

Osoby, które zechcą wesprzeć finansowo pielgrzymów będąc tzw. pielgrzymami duchowymi, mogą dokonywać wpłat na konto:

 

Instytut Prymasa Wyszyńskiego
ul. Świerkowa 4
03-054 Warszawa
Nr konta: 34 1240 1037 1111 0000 0693 2176
z dopiskiem: „Pielgrzymka Jasna Góra”

 

Raz jeszcze wszystkich zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
Matce Bożej Częstochowskiej polecamy pielgrzymów oraz wszystkich darczyńców.
Niech Miłosierny Bóg udziela nam wszystkich potrzebnych łask.
Zapraszamy na pielgrzymkę na Jasną Górę z Choszczówką!

 

Ruch Pomocników Matki Kościoła
Grupa Warszawa-Choszczówka

 

 

* * *

 

ZAPISY NA 306. WARSZAWSKĄ PIELGRZYMKĘ PIESZĄ

Wszystkie osoby pragnące wziąć udział w tegorocznej 306. Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania wraz z grupą 10 niebiesko-białą.


Zapisy pod telefonem 502 661 305.


Pakowanie bagaży 5 sierpnia br. o godz. 14 przy kaplicy w Choszczówce ul. Świerkowa 5.
5 sierpnia o godz. 15, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie sprawowana Msza Św. w kaplicy w Choszczówce w intencji pielgrzymów i wszystkich powierzonych intencjach. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich, szczególnie pielgrzymów z rodzinami, pielgrzymów duchowych, ofiarodawców i członków grupy Pomocników Matki Kościoła.