Ciała


Dr Leonard Coldwell
Dr Leonard Coldwell

 

Dr Leonard Coldwell - Zabić raka  

 https://www.youtube.com/watch?v=8ACQ28THj-k

 

 Leonard Coldwell urodził się w Niemczech. Kiedy miał 7 lat jego matka zachorowała na kamicę żółciową, którą zoperowano, ale podczas pobytu w szpitalu została zarażona wirusowym zapaleniem wątroby, i w konsekwencji dostała raka wątroby. Mały Leonard poszukiwał ostatniej deski ratunku dla matki i zaczął czytać poważne książki medyczne, bo bardzo chciał zrozumieć tą straszną chorobę, z którą walczy jego matka. Zaprzyjaźnił się on z 86-letnim, emerytowanym lekarzem, który polubił go i cierpliwie tłumaczył mu w jaki sposób powstają choroby, i jak na nie reaguje organizm. Coldwell chodził także na każdy odczyt i jeśli pozwalano mu wejść także na seminaria uniwersyteckie i wykłady w szkołach medycznych. Kiedy pytano go o powody, dlaczego taki młokos przychodzi bez rodziców na poważne zajęcia medyczne – opowiadał historię swojej matki i tłumaczył, że szuka dla niej leku, który uratowałaby ją od śmierci. Kiedy Coldwell skończył 16 lat, jego matka wciąż żyła mimo, że data jej śmierci ustalona przez lekarzy dawno minęła. Od tego momentu jej zdrowie zaczęło się powoli, ale sukcesywnie i wyraźnie poprawiać. Ale na tym nie koniec. Matka dr. Coldwella żyje do dziś, ma 75 lat i zdrową wątrobę. Jest pełna sił witalnych i energii. Tak więc jego matka była jego pierwszą pacjentką.

 

 

 

Julia Bator  -  Zamień chemię na jedzenie

 

Książka, która nie zawiera chemii ani polepszaczy smaku!
Co to znaczy zdrowo się odżywiać? Zacznij od unikania chemicznych dodatków. Nie tylko nie są potrzebne, one szkodzą! Jednego czekoladowego batona można przegryźć bez obaw, ale rozmaite barwniki, słodziki, wzmacniacze smaku i aromaty zjedzone także w płatkach śniadaniowych, w domowej(!) zupie czy lodach sumują się. I rujnują twoje zdrowie. Są przyczyną alergii, niestrawności, złego samopoczucia, a być może także zespołu ADHD. Niewiele przeprowadzono rzetelnych badań dotyczących sztucznych dodatków do żywności. Julita Bator weryfikuje dane od producentów. Ponieważ dzieci autorki wykazują silną alergię na „polepszacze” i konserwanty musiała zmienić styl odżywiania się i życia całej rodziny. Od czterech lat próbuje, nie wydając dużych sum na kupowanie wyłącznie ekologicznych produktów, żyć bez „chemii”. Jej książka może być dla nas przewodnikiem po kuchni, która pachnie tak, jak jedzenie pamiętane z naszego dzieciństwa. W dwudziestu rozdziałach udziela porad, jak unikać szkodliwej żywności, ale także jakie naczynia stosować w kuchni, jak przemycać wartościowe produkty w potrawach. Podaje 81 przepisów, które przywracają polskiej kuchni dawną, utraconą przed laty świetność.

Wydawnictwo ZNAK - http://www.znak.com.pl

 

Bożena Kropka   -   Pokonaj alergię

Dietetyk i jej książki:
http://www.wydawnictworodzina.pl/

 

wywiad z panią Bożeną Kropką w programie "Pytanie na śniadanie" 

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/jak-pokonac-alergie-bez-lekow/7394265

 

Radio Maryja :

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/porady-pedagoga-i-psychologa-regeneracja-ukladu-odpornosciowego-wyjscie-z-alergii/

 

 

 

 

 

Smakołyki alergika  -  Patrycja Wnorowska

 

Przepisy dla alergików. Bez najczęściej uczulających produktów: jajek, mleka, czekolady, cytrusów, orzechów, miodu i chemii. Czasem nawet bez glutenu. Ale NieAlergicy też znajdą tu coś dla siebie. Zapraszam na swój blog Smakołyki Alergika! : http://www.smakolykialergika.pl

 

 

 

 

 

Stefania Korżawska

autorka książek ziołoleczniczych

 

http://www.stefaniakorzawska.pl/

 

Zioła przekazywały ludziom nie tylko zdrowie, ale uczyły miłości, mądrości i sprawiedliwości - zesłani na Sybir często opowiadają, w jaki sposób wydzielali sobie liście mleczu, by dożywić witaminami i mikroelementami wychudzone i wyniszczone organizmy. Poświęcone w kościele stawały się swoistymi strażnikami chałup - nie dopuszczały złych mocy, strzegły od ognia piorunów, ale także miały w swojej opiece domowników, bowiem przekazywały im miłość, odwagę, siłę do pokonywania różnych życiowych problemów. Zioła więc towarzyszyły ludziom zawsze i wszędzie, na co dzień i od święta.

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------

Alergia a nowotwory, alergia a kłopoty wychowawcze

mgr Janusz Pić - żywieniowiec, prezes katolickiego ośrodka "Arka", mgr Barbara Pić - psycholog

 

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/porady-pedagoga-i-psychologa-klopoty-wychowawczea-alergia/

 

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/porady-pedagoga-i-psychologa-klopoty-wychowawcze-a-alergia/