Apel Jasnogórski


Apel Jasnogórski jest wieczorną modlitwą kierowaną do Maryi, Królowej Polski i Matki Kościoła w intencji Ojczyzny i Kościoła. Sprawowany jest codziennie o godzinie 21.00 w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Apel gromadzi miliony Polaków w kraju i zagranicą. Bł. Jan Paweł II tak mówił o Apelu w 2003 r.

 

"Stale powtarzam tę modlitwę, zanosząc przed oblicze Czarnej Madonny wszystkie sprawy Polski, świata i Kościoła na całym okręgu ziemi. Nie przestaję też zachęcać do nieustannego powracania do tej miłości, jaka w niej jest zawarta. To jest źródło ufności na każdy czas. Modlę się, aby wszyscy, którzy zwracają się do Jasnogórskiej Pani, obficie z tego źródła czerpali i znajdowali umocnienie na trudnych drogach trzeciego tysiąclecia (...)

Z serca udzielam Apostolskiego Błogosławieństwa wszystkim, którzy o 21.00 stają do tej modlitwy przed obliczem Jasnogórskiej Matki Kościoła i Królowej Polski oraz tym, którzy łączą się za pośrednictwem radia i telewizji (...) albo w zaciszu domów łączą się w duchu ze zgromadzonymi na Jasnej Górze."

Jan Paweł II, 5 XII 2003

 

Apelu Jasnogórskiego można słuchać każdego dnia o godzinie 21:00.

Radio Jasna Góra w internecie - http://www.radiojasnagora.pl/

Radio Fiat w internecie - http://www.radiofiat.com.pl/posluchaj/

Radio Maryja dla Warszawy nadaje na fali 89,0 MHz

Archiwalne Apele Jasnogórskie - http://archiwum.radiojasnagora.pl/