Akcja Paczki


 

AKCJA PACZKI 2018

Grupa Pomocników Matki Kościoła organizuje paczki dla dzieci ze szkoły w Płaskiej na Suwalszczyźnie. Podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy wszystkie osoby chcące wesprzeć akcję lub zaangażować się w przygotowania.

Więcej informacji pod numerem 502661305 lub 604509514.

 

*  *  *

 

 

AKCJA PACZKI 21.01.2017 - Płaska k/Augustowa

Podobnie jak od ponad 15 lat, członkowie grupy Pomocników Matki Kościoła w Choszczówce przygotowali w tym roku ponad 250 paczek dla dzieci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Płaskiej.
Coroczna akcja przygotowywania paczek zainicjowana została przed laty przez naszą zmarłą Hanię Gerłowską. Pragnąc kontynuować to dzieło, osoby z naszej grupy 21 stycznia br. udały się z przygotowanymi darami do Płaskiej i jak zawsze spotkanie było pełne radości i serdeczności, których nie da się opisać.
Cała akcja była możliwa dzięki inicjatywie i zaangażowaniu członków grupy Pomocników z Choszczówki oraz otwartości i hojności osób, które wsparły tą akcję modlitewnie i materialnie.
Wszystkim Bóg zapłać.

 

 

 

 

AKCJA PACZKI 2015/2016

Fotoreportaż "pakowanie paczek" 2016r.
Fotoreportaż "pakowanie paczek" 2016r.
Podziękowanie dla Wspólnoty Pomocników Matki Kościoła
Podziękowanie dla Wspólnoty Pomocników Matki Kościoła

AKCJA PACZKI 2014/2015 - Zakończona

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

 

Dnia 24 stycznia 2015r. 18 osób - przedstawiciele Ruchu Pomocników Matki Kościoła z Warszawy - Choszczówki, zawiozło i przekazało paczki dzieciom i młodzieży z Zespolu Szkół Ogólnokształcących w miejscowości Płaska k/Augustowa - parafia Studzienniczna. Zawieźliśmy 860 imiennych paczek ze słodyczami, artykułami piśmienniczymi, chemią i innymi przedmiotami (np. plecaki, maskotki i itp). Przekazaliśmy też około 1 tony odzieży.

 

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom oraz osobom pracującym
przy segregowaniu, przewożeniu oraz pakowaniu paczek.

Animator grupy - Hanna Gerłowska.

 

 

 

 

 

Fotoreportaż z Akcji Paczki 2015 cz.1
Fotoreportaż z Akcji Paczki 2015 cz.2

                                              

 

 

AKCJA PACZKI  2013/2014

 

Dnia 25 stycznia 2014r. 17 osób - przedstawiciele Ruchu Pomocników Matki Kościoła z Warszawy - Choszczówki, zawiozło i przekazało paczki dzieciom i młodzieży w Zespole Szkół Ogólnokształcących w miejscowości Płaska k/Augustowa parafia Studzienniczna.

 

Przekazaliśmy 277 paczek ze słodyczami oraz 277 paczek w których znajdowały się: książki, art. szkolne i przemysłowe, koszulki, itp.  Każde dziecko imiennie otrzymało po dwie paczki. Wartość jednej paczki ze słodyczami i art. spożywczymi  wynosiła 60zł. W drugiej paczce znajdowały się rzeczy które otrzymaliśmy od ofiarodawców. Oprócz paczek imiennych przekazaliśmy także odzież - zawieźliśmy około 1,5 tony odzieży.
.
Przekazaliśmy także dary dla dzieci, które są  pełnymi sierotami a żyją w domu dziecka w Żytomierzu  (Ukraina) prowadzonym przez Siostry Sercanki ze zgromadzenia o.Honorata Koźmińskiego. Dary dla domu dziecka odebrała osobiście  siostra dyrektor  Regina Chodakowska.
.
Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom oraz osobom pracującym
przy segregowaniu, przewożeniu oraz pakowaniu paczek.

Animator grupy - Hanna Gerłowska.

 

 

                                                                         LIST
Rodzice i Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Płaskiej Dziękują Członkom Ruchu Pomocników Matki Kościoła Za Bezinteresowną  Pomoc, Życzliwość i Ofiarność Okazaną Naszej Szkole. "Czasami wdzięczność trudno jest ubrać w słowa... wtedy proste słowo -dziękuję- zawiera wszystko, co chcemy wyrazić". Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby drugiego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń....

Rada rodziców i Dzieci z ZSO .
Płaska 25.01.2014r.